Periodonto ligų paplitimas Lietuvos gyventojų tarpe yra labai didelis (apie 95 proc.), todėl svarbu kiekvieną pacientą tinkamai ištirti šių susirgimų atžvilgiu ir parinkti optimalų gydymo ir profilaktikos režimą.
Periodontologija – aplink dantis esančių audinių (dantenų, kaulo) ligų profilaktika ir gydymas. Periodontologinio tyrimo metu audinių būklė vertinama kompleksiškai: įvertinama periodonto būklė, matuojamos dantenų ir kaulinės „kišenės“, atliekamos ir aptariamos rentgeno nuotraukos. Gydytojas nustato veiksnius, kurie galėtų turėti įtakos ligos formavimuisi ir skiria tinkamą gydymą.
Dažniausios periodonto ligos yra gingivitas ir periodontitas.
Gingivitas – dantenų uždegimas, kuris negydomas gali pasiekti kaulą ir peraugti į periodontitą. Gingivito požymiai – paraudusios, paburkusios ir kraujuojančios dantenos.
Periodontitas – liga, kai uždegimas pažeidžia dantį supančius audinius: dantenas, periodonto raištį, cementą, alveolės kaulą. Sergant periodontitu, dantenos būna ryškiai raudonos, kraujuoja ne tik valant, bet ir valgant, atsiranda skausmas. Dantenos pūliuoja, dantys pradeda judėti, iškrenta, nes irsta dantį palaikantys raiščiai, nyksta ir tirpsta dalis žandikaulio kaulo. Išskiriamos įvairios periodontito formos, kurios skiriasi savo prigimtimi, vystymusi ir gydymo efektyvumu. Periodontitas gali būti diagnozuojamas bet kurio amžiaus žmonėms, bet dažniausiai suaugusiems.
Periodontitas yra sunkiau pastebimas ir gali progresuoti lėtai, kol pradės judėti dantys. Pagrindiniai periodontito simptomai:
- Dantenų kraujavimas
- Dantenų „kišenių” atsiradimas
- Pūlingos dantenos
- Danties šaknų paviršiaus apsinuoginimas
- Blogas burnos kvapas ir nemalonus skonis burnoje
- Danties kaulo tirpimas
- Dantų paslankumas
Šių problemų klausimais Jus pakonsultuos ir suteiks pilnavertę pagalbą AND klinikos specialistai.