Kineziterapija kaip sveikatinimo sritis vis labiau reikalinga ne sergančiam, bet kasdieninio skubančio gyvenimo tempo nukamuotam žmogui.
Patyrus traumą:
Kineziterapija padeda atkurti judėjimą, kuomet žmogus yra paveiktas traumos, ligos ar negalios. Ji suteikia galimybę grįžti į buvusį gyvenimo ritmą, bet tuo pačiu skatina ir naudingus gyvenimo pokyčius, kurie leidžia sumažinti traumų ir ligų riziką ateityje, o galbūt ir visai jų išvengti.
Kada yra taikoma kineziterapija?
Kineziterapija gali būti taikoma bet kokio amžiaus žmonėms, turintiems įvairiausių sveikatos sutrikimų ir problemų, susijusių su:
-
kaulais, sąnariais ir minkštaisiais audiniais (nugaros, kaklo, pečių skausmas);
-
smegenų ir nervų sistema (judėjimo problemos, atsirandančios dėl insulto, išsėtinės sklerozės ar Parkinsono ligos);
-
širdimi ir kraujotaka (reabilitacija po insulto);
-
plaučiais ir kvėpavimu (lėtinė obstrukcinė plaučių liga, cistinė fibrozė).
Kokią naudą suteikia kineziterapija?
Įvairios traumos ar ligos stipriai apriboja gyvenimą, priverčia atsisakyti mėgstamų veiklų, keisti darbą, mažinti socialinio gyvenimo tempą. Tačiau dažniausiai jaučiamus simptomus galima stipriai sušvelninti arba visai eliminuoti, pritaikant kineziterapiją. Ji padeda:
-
sumažinti ar visai atsikratyti skausmo;
-
pagerinti judrumą;
-
kai kuriais atvejais išvengti operacijos;
-
atstatyti raumenis po traumų ir sužeidimų;
-
užkirsti kelią naujoms traumoms;
-
palengvinti diabeto ir kraujagyslių ligų sukeliamus simptomus;
-
pagerinti pusiausvyrą ir sumažinti griuvimų tikimybę;
-
palengvinti atsigavimą po sąnarių keitimo operacijų;
-
pagerinti gyvenimo kokybę, sergant širdies ir plaučių ligomis;
-
palengvinti nėštumą ir gimdymo sukeltas problemas, pavyzdžiui, šlapimo nelaikymą.
Kokie yra kineziterapijos gydymo metodai?
Kineziterapija visą kūną vertina kaip visumą, o ne per atskiras jo dalis ir ligas. Pagrindiniai metodai, kuriuos pasitelkia kineziterapeutai:
-
Mokymas ir patarimai. Net nesusimąstome, kiek daug kasdienių situacijų turi reikšmingos įtakos mūsų bendrai savijautai ir sveikatai. Pakeitus kai kuriuos įpročius galima atsikratyti ilgai varginusių skausmų, sąstingio, pagerinti judrumą ir sustiprinti kūną. Konsultacijos metu kineziterapeutai teikia patarimus, kaip reikėtų koreguoti laikyseną, kaip keisti daiktų kėlimo ir nešimo techniką, kokius fizinio aktyvumo pratimus atlikti namuose.
-
Kineziterapiniai užsiėmimai. Pagal paciento nusiskundimus specialistas sudaro programą, kurioje numatomos mankštos ir pratimai, naudojant savo svorį ir papildomą įrangą. Užsiėmimų sesija vyksta klinikoje kartu su kineziterapeutu. Taip siekiama pacientą išmokyti teisingo judesių atlikimo, pagerinti bendrą sveikatą ir judrumą, sustiprinti konkrečias kūno dalis. Vėliau dalis pratimų gali būti kartojama namuose.
AND klinika siūlo šiuos užsiėmimus: