Intymi problema, apie kurią kalbėti vengiama: nemalonūs simptomai gali prišaukti ligą
2021.08.17

Intymi problema, apie kurią kalbėti vengiama: nemalonūs simptomai gali prišaukti ligą

Viena iš intymios zonos problemų, apie kurias galime vengti kalbėti, tačiau susiduriame – karpos ir lytinių organų srityje. Tai paplitęs virusinis susirgimas, kuris gali atnešti išties nemalonių pasekmių. Kaip atpažinti karpas ir ką daryti joms atsiradus, atsako AND klinikos gydytojai ginekologai.

Įspėja apie pavojingą ligą

Karpos – estetiškai nepatrauklūs, dažnai skausmingi odos dariniai. Nors daugelis karpų nėra pavojingos, į jas negalima numoti ranka. Jų sukėlėjas, žinomas kaip žmogaus papilomos virusas, turi daugybę skirtingų tipų. Karpų atsiradimas intymių organų srityje byloja apie imuniteto nusilpimą, o kartais – ir gerokai rimtesnes ligas: ikivėžinius susirgimus, gimdos kaklelio pakitimus ir net gimdos kaklelio vėžį.

Kaip atpažinti karpas intymioje zonoje?

  • Tai plokšti, įvairaus dydžio, baltai rožinės arba odos spalvos dariniai;
  • Gali atsirasti ant lytinių organų ir išangės srityje;
  • Dėl savo formos karpos gali būti sunkiai pastebimos;
  • Kartais karpos atsiranda grupėmis: tokiu atveju jas pastebėti nesudėtinga;
  • Karpos gali pasireikšti nuo užsikrėtimo praėjus keliems mėnesiams ar net ilgiau;
  • Šiuos darinius gali išduoti tokie simptomai, kaip fizinis diskomfortas, niežulys, deginimo pojūtis intymių organų srityje.

AND gydytojai ginekologai įspėja: susidūrus su karpomis genitalijų zonoje, delsti ar savigyda užsiimti negalima. Būtina kuo skubiau kreiptis į specialistus, kurie įvertins darinių būklę, sveikatos indikacijas, paskirs reikiamus citologinius tyrimus ir pasiūlys geriausią gydymo strategiją.

Į kovą su karpomis – elektrokoaguliacija

Šiandien su lytinių organų karpomis kovojama moderniais metodais. Kviečiame apsilankyti AND klinikoje ir kartu su gydytoju ginekologu aptarti galimybę pašalinti šiuos odos darinius elektrokoaguliacijos pagalba.

Tai – saugi ir nesudėtinga procedūra, kurios metu karpa suimama pincetu ir pašalinama elektropeiliukiu. Tokiu būdu nesukeliamas kraujavimas ir pagreitinamas gijimo procesas. Oda pilnai sugyja ir atgauna vienodą kūno spalvą praėjus maždaug 5-10 dienų nuo karpos pašalinimo. Gijimo metu nejausite skausmo ar diskomforto, todėl tai – viena efektyviausių procedūrų, kovojant su nemaloniais ir net rizikingais odos dariniais: ne tik karpomis, bet ir papilomomis, kandilomomis, užkrečiamais odos moliuskais, minkštosiomis fibromomis ir kt.

Nerizikuokite savo sveikata ir komfortu: pastebėję nerimą keliančius odos darinius, apsilankykite AND klinikoje. Laukiame Jūsų!