Estetinė ginekologija – pilnaverčiam moters gyvenimui
2022.11.28

Estetinė ginekologija – pilnaverčiam moters gyvenimui

Estetinė, rekonstrukcinė ginekologija – pakankamai nauja, išmani ginekologijos sritis, kuri sėkmingai sprendžia moters gyvenimo eigoje atsiradusius anatominius ir funkcinius lytinės sveikatos pokyčius ir sutrikimus. Vis daugiau pacienčių rūpinasi estetiniais lytinės sveikatos klausimais ir ieško specialistų, turinčių įgūdžių ir patirties šioje srityje. Kodėl estetinė ginekologija – svarbi sritis moterims?

Estetinė ginekologija sprendžia daugybę intymios zonos problemų, todėl neabejotinai tai puikus būdas pagerinti lytinio ir bendro gyvenimo kokybę.

Kas yra estetinė ginekologija?

Sąvoka „moters sveikata“ šiais laikais pakitusi – dabar, kalbant apie kokybišką moters gyvenimo būdą, svarbu akcentuoti ir išlaikyti gerą lytinę sveikatą.

Estetinė ginekologija yra bendrosios ginekologijos sritis, akcentuojanti ne tik lytines ligas ir jų gydymą, bet ir geresnę intymaus gyvenimo kokybę, aukštesnę savivertę, meilę savo kūnui, malonius potyrius.

Estetinei ginekologijai priklauso tokios chirurginės ir kosmetinės procedūros, kaip, pavyzdžiui, intymių vietų chirurginės operacijos. Po šių procedūrų moterims gali būti atkuriami nepatogumai po gimdymo (šlapimo nelaikymas), koreguojamos lytinės lūpos ar atnaujinamas makšties drėgmės balansas.

Vien šiomis procedūromis estetinė ginekologija neapsiriboja – galima atlikti ir nemažai kosmetinių korekcijų norint patobulinti intymios vietos odą, suteikti jai strangrumo ir pan.

Kokias problemas sprendžia estetinė ginekologija?

Mūsų klinikos specialistės, gydytojos ginekologės Ingos Rudzikienės teigimu, daugelis moterų nedrįsta prisipažįsti apie intymiausias problemas, su kuriomis susiduria, manydamos, kad joks gydymo būdas joms spręsti neegzistuoja.

Visgi galima išskirti kelias problemų grupes, kurias geriausiai sprendžia estetinė ginekologija. Pirmiausia, tai lytinių organų pakitimai – įgimti defektai, atsirandantys po gimdymo, su amžiumi ar netekus svorio, taip pat lytinių organų asimetrija, hiperpigmentacija, hipotrofija, stangrumo praradimas.

Kita grupė – lytinių organų būklė. Čia svarbiausi rodikliai yra jautrumas arba sumažėjęs jautrumas (po gimdymo), kirpimų ir plyšimų pasekmės po gimdymo, sausumo ir drėgmės balansas.

Estetinė ginekologija sprendžia ir šlapimo nelaikymo, lytinių organų bėrimo problemas.

Kokios procedūros atliekamos?

Populiariausios kosmetinės procedūros, atliekamos estetinėje ginekologijoje, yra hialiurono injekcijos. Dažniausios jų – PRP (Platelet Rich Plasma) ir PRF (Platelet Rich Fibrin) užpildai, kurie efektyviai sprendžia kai kurias lytinių organų stangrumo problemas, sulygina odą intymioje zonoje, ji atrodo jaunesnė. PRF poveikis stipresnis, jis užtrikrina gerokai stipresnius regeneracinius procesus odoje.