H. pylori Ureazės Kvėpavimo Tyrimas: Greitas ir Patikimas Diagnostinis sprendimas

H. pylori ureazės kvėpavimo testas

Vargina skrandžio skausmas, pilvo pūtimas, pykinimas, rėmuo (deginantis pojūtis krūtinės srityje) ar kiti virškinamojo trakto negalavimai? Pastebėjote, kad sumažėjo apetitas ir netenkate svorio? Šie simptomai gali įspėti apie H. pylori infekciją.

Jeigu H. pylori infekcija negydoma, ji gali sukelti tokias komplikacijas, kaip skrandžio o-pos, lėtinis gastritas ar net skrandžio vėžys. Todėl, pastebėjus minėtus simptomus, reko-menduojama kreiptis į gydytoją ir atlikti tyrimus.

Diagnozuoti H. pylori galima invaziniais (atliekant endoskopinį tyrimą ir imant biopsinę medžiagą) ir neinvaziniais (serologinis tyrimas, išmatų tyrimas, ureazės kvėpavimo testas) būdais.

H. pylori ureazės kvėpavimo testas – tai paprastas ir greitas, bet tuo pačiu tiksliausias neinvazinis tyrimo metodas, atliekamas tiek siekiant diagnozuoti aktyvią infekciją, tiek įvertinti H. pylori gydymo efektyvumą. Šio tyrimo jautrumas – 95 proc., specifiškumas – 100 proc.

Atliekant tyrimą vartojamas neradioaktyvus izotopais žymėtas šlapalas, todėl tyrimas yra visiškai saugus, tinkamas vaikams ir nėščioms moterims.

Kaip atliekamas H. pylori ureazės kvėpavimo testas

Atliekant H. pylori kvėpavimo testą, matuojamas anglies dioksido (CO2) kiekis iškvepiame ore prieš ir išgėrus tabletę, savo sudėtyje turinčią specialios medžiagos, kurią suardo H. pylori išskiriamas ureazės fermentas. 

Tyrimo eiga

Pasiruošimas. Tam, kad tyrimas būtų kuo tikslesnis, rekomenduojama 6 val. iki tyrimo nieko nevalgyti, nerūkyti, 2 val. iki tyrimo – negerti. 

Taip pat patariama 1–2 savaites iki tyrimo nevartoti tam tikrų vaistų: protonų siurblio inhibitorių, tokių kaip Omeprazolis, Pantoprazolis, Esomeprazolis, Lansoprazolis, Dekslansoprazolis. 4 savaites iki tyrimo nevartoti bismuto preparatų (pvz., Ulcamed), antibiotikų, nes jie gali iškreipti rezultatus.

Pradinis kvėpavimo mėginys. Pirmiausia pacientas iškvepia orą į specialų maišelį, kad būtų užfiksuotas pradinio anglies dioksido kiekis iškvėpiamame ore.

Tabletės vartojimas. Pacientui duodama išgerti tabletę, kurioje yra neradioaktyvus C13 izotopais žymėtas šlapalas.

Antras kvėpavimo mėginys. Po 20 minučių pacientas dar kartą iškvepia orą į kitą specialų maišelį. Per šį laiką, jeigu skrandyje yra H. pylori bakterija, ji skaido izotopais žymėtą šlapalą į amoniaką ir anglies dioksidą (CO2). 

Mėginių analizė. Kvėpavimo mėginiai dedami į analizatorių. Analizuojamas abiejuose mėginiuose esantis anglies dioksido kiekis, patikrinama, ar yra padidėjęs izotopais paženklintos anglies dioksido kiekis. Jeigu aptinkama daugiau izotopinio anglies dioksido nei pradiniame mėginyje, tai rodo H. pylori infekciją. Tyrimo atsakymas gaunamas po 3 minučių.

Svarbu

  • Jeigu turite alergiją karbamidui arba citrinos rūgščiai, įspėkite apie tai tyrimą atliksiantį gydytoją.
  • H. pylori ureazės kvėpavimo testą  gydymo efektyvumui vertinti rekomenduojama atlikti ne anksčiau kaip praėjus 4 savaitėms po gydymo.

AND klinikoje H. pylori ureazės kvėpavimo testą atlieka patyrusi gydytoja gastroenterologė Skirmantė Paškevičiūtė. Diagnozavus H. pylori infekciją, gydytoja skirs efektyvų gydymą, padėsiantį pamiršti varginančius simptomus ir užkirsti kelią pavojingų ligų išsivystymui.

Pasirūpinkite savo sveikata laiku. Registruokitės H. pylori ureazės kvėpavimo testo atlikimui.
tel.: +370 650 19911, +370 650 63210 arba internetu.